logo    SHA     

» Aktivity
Aktivity

 

AktivitySlovenská hippoterapeutická asociácia má záujem, aby hipoterapiu HT u nás vykonávali len odborne vyškolení pracovníci. Každou liečebnou metódou možno totiž nielen pomôcť, ale aj veľmi ublížiť. Aj z tohto dôvodu poriada SHA každoročne školenie pre záujemcov o HT v spolupráci napríklad so Slovenskou zdravotníckou univerzitou. Vyškolili sme okolo 240 absolventov z celého Slovenska a pokračujeme v tejto osvetovej činnosti naďalej. 

Kvôli šíreniu odborných informácií sme vydali viacero publikácií, či už ako kolektív autorov, alebo menovite posledné publikácie vyšli od MUDr. K.Hornáček, MUDr. K.Hollý, Mgr.B. Minková- Borgulová.

SHA bola od roku 1998 asociovaným členom medzinárodnej hippoterapeutickej asociácie FRDI, a v súčasnosti je opäť po premenovaní FRDI na HETI jej členom ako Institute member of The Federation of Horses in Education ahd Therapy International A.I.S.B.L. Aktívne spolupracujeme s odbornými organizáciami ako sú stredné a vysoké školy na Slovensku, ale aj nezávislé inštitúcie u nás aj v zahraničí.

 

YzVhYTA2