logo    SHA     

» Workshopy a ďalšie vzdelávanie
Semináre, webináre 2024

==========================================================

Aký význam má hipoterapia pre moje dieťa

Seminár sa bude konať 16.februára 2024, piatok o 18.30 hod. cez zoom.

Prihlasovanie: hipony@hipony.sk, cena: 15e/osoba

Seminár je venovaný každému, kto sa chce viac dozvedieť o hipoterapii (terapii pomocou koňa). O jej účinkoch sa vie už od čias starovekého Grécka. Nie je dôležité či už hipoterapiu so svojím dieťaťom navštevujete, alebo sa len rozhodujete či niečo také vyskúšať. 


Záväzná prihláška na seminár - Aký význam má hipoterapia pre moje dieťa (google.com)

Zážitkový workshop s koňmi

Zážitkový workshop s koňmi „Flow a tlak na seba“ s L.Knazovickou Hiposkolka

9.9.2023 vo Sv. Juri od 9- 17 hod

 

Ak si vytváram tlak na seba - môžem ho prenášať ďalej-  na svoje deti, na partnera, na kolegu v práci, na výsledok, ktorý musím dosiahnuť... V prvom rade som ale zaťažená ja sama/sám.

 

Každý z nás si nesie z detstva svoje programy.

Často je ich súčasťou nevedomý tlak na seba.

Ten nás v konečnom dôsledku obmedzuje a vyčerpáva.

Miesto radosti, energie a chuti žiť sme mimo a unavení.

Pozrieme sa na svoju dokonalosť, pedantnosť, prísnosť na seba, workoholizmus a ďalšie obmedzujúce vzorce.

A skúsime ich pochopiť a nacítiť si našu uzemnenú ľahkosť bez nich.

 

Aké je to, keď necháme veci plynúť? Keď pustíme svoje očakávania a plány? Keď môžeme slobodne robiť to, čo nás baví aj uživí? Keď môžeme kráčať po svojej ceste s pochopením svojho daru? Keď sme na svojom mieste a prítomní? Keď vieme, čo sú naše zdroje? Keď sme sami sebou?

 

Čakajú na nás aktivity s koňmi i bez nich, ktoré nám ukážu, kde presne sa nachádzame a čo je náš ďalší krok. Čo je to, čo nás obmedzuje, čo je na čase odložiť, pustiť a s láskou nechať tam, kde to patrí.

 

Sprevádzať vás bude:

Mgr. Lenka Kňazovická, Ph.D. – vedúca lektorka workshopu

Som žena, manželka, matka, dcéra a terapeutka.  S koňmi pracujem viac ako dvadsať rokov. Sprevádzam deti aj dospelých pri ich spoločných stretnutiach (nielen) s koňmi. V poradni u mňa v Pezinku môžete zrelaxovať pri kraniosakrálnej terapii,  učiť sa pri rozvoji a upratovaní svojho mozgu (metóda bilaterálnej integrácie), dozvedieť sa o zlepšovákoch pri výchove a vzdelávaní svojich detí. Posúvať sa na svojej ceste k sebe.

Som beznádejne optimisticko - realistická, nastavená na permanentné vzdelávanie a  vďačná za každé jedno stretnutie s druhou bytosťou.

 

Mgr. Dušana Baloghová – asistent a zázemie

Som v prvom rade mama, potom pedagóg a hipoterapeut. Profesionálne som pôsobila vo viacerých hipoterapeutických centrách v Taliansku, súčasne som šéfka troch centier na Slovensku a predsedníčka Slovenskej hipoterapeutickej asociácie. Dbám o blaho ľudí ale aj štvornohých terapeutov.

Braňo Bednár - asistent a zázemie/ /v prípade mužských účastníkov

Mojou doménou je ekonomické a materialnotechnické zázemie občianskeho združenia Hipoterapie Dušička. K záľubám patrí kynológia a od roku 2020 pôsobím aj ako asistent hipoterapeuta. Hlavu si čistím jazdou na motorke a prechádzkou v prírode so psom. Mám rád jednoduchosť, priamosť a otvorenú komunikáciu.

 

Mgr. Zuzana Repková - asistent

Som človek čo žije od mala doma s koňmi, rozpráva sa s nimi a učí sa od nich. Skúsenosti s nimi zbieram po celom svete. Pracujem deťmi v škôlke. Nerada o sebe rozprávam, zato  rada počúvam druhých a som tu pre nich.

Kone ma stále veľa učia a každý deň sa sa mám od nich čo naučiť, to je na tom dobré.

 

Mgr. Tamara Vajdíková – fotografka workshopu

Som čerstvá absolventka VŠMU s červeným diplomom. Ku koňom som sa dostala ako malá a už som pri nich ostala. Mám svoju kobylu, s ktorou som súťažne skákala parkúr. Na svete nie je nič krajšie ako sedieť na koni a cválať po lúke s vetrom vo vlasoch. Moje fotky môžete vidieť na instagrame:  https://www.instagram.com/tamiktamikphoto/

 

Tešíme sa na vás aj s našimi piatimi čistými konskými dušami, ktoré vám nastavia zrkadlo.

So sebou si vezmite pevnú obuv, vhodné oblečenie a chuť spoznávať a objavovať.

Prihlášky prosím posielajte na lenka@hiposkolka.sk.

ĎAKUJEME!

Ďakujeme za fotografiu na plagáte fotografke Andrejke Hulalovej, ktorá sa venuje umeleckej fotografii koní. Jej fotografie môžete vidieť na https://fotokone.sk, www.instagram.com/andreahulalova.

ZTU1MjBkO