logo    SHA     

» Workshopy a ďalšie vzdelávanie
Zážitkový workshop s koňmi

Zážitkový workshop s koňmi „Flow a tlak na seba“

9.9.2023 vo Sv. Juri od 9- 17 hod

 

Ak si vytváram tlak na seba - môžem ho prenášať ďalej-  na svoje deti, na partnera, na kolegu v práci, na výsledok, ktorý musím dosiahnuť... V prvom rade som ale zaťažená ja sama/sám.

 

Každý z nás si nesie z detstva svoje programy.

Často je ich súčasťou nevedomý tlak na seba.

Ten nás v konečnom dôsledku obmedzuje a vyčerpáva.

Miesto radosti, energie a chuti žiť sme mimo a unavení.

Pozrieme sa na svoju dokonalosť, pedantnosť, prísnosť na seba, workoholizmus a ďalšie obmedzujúce vzorce.

A skúsime ich pochopiť a nacítiť si našu uzemnenú ľahkosť bez nich.

 

Aké je to, keď necháme veci plynúť? Keď pustíme svoje očakávania a plány? Keď môžeme slobodne robiť to, čo nás baví aj uživí? Keď môžeme kráčať po svojej ceste s pochopením svojho daru? Keď sme na svojom mieste a prítomní? Keď vieme, čo sú naše zdroje? Keď sme sami sebou?

 

Čakajú na nás aktivity s koňmi i bez nich, ktoré nám ukážu, kde presne sa nachádzame a čo je náš ďalší krok. Čo je to, čo nás obmedzuje, čo je na čase odložiť, pustiť a s láskou nechať tam, kde to patrí.

 

Sprevádzať vás bude:

Mgr. Lenka Kňazovická, Ph.D. – vedúca lektorka workshopu

Som žena, manželka, matka, dcéra a terapeutka.  S koňmi pracujem viac ako dvadsať rokov. Sprevádzam deti aj dospelých pri ich spoločných stretnutiach (nielen) s koňmi. V poradni u mňa v Pezinku môžete zrelaxovať pri kraniosakrálnej terapii,  učiť sa pri rozvoji a upratovaní svojho mozgu (metóda bilaterálnej integrácie), dozvedieť sa o zlepšovákoch pri výchove a vzdelávaní svojich detí. Posúvať sa na svojej ceste k sebe.

Som beznádejne optimisticko - realistická, nastavená na permanentné vzdelávanie a  vďačná za každé jedno stretnutie s druhou bytosťou.

 

Mgr. Dušana Baloghová – asistent a zázemie

Som v prvom rade mama, potom pedagóg a hipoterapeut. Profesionálne som pôsobila vo viacerých hipoterapeutických centrách v Taliansku, súčasne som šéfka troch centier na Slovensku a predsedníčka Slovenskej hipoterapeutickej asociácie. Dbám o blaho ľudí ale aj štvornohých terapeutov.

Braňo Bednár - asistent a zázemie/ /v prípade mužských účastníkov

Mojou doménou je ekonomické a materialnotechnické zázemie občianskeho združenia Hipoterapie Dušička. K záľubám patrí kynológia a od roku 2020 pôsobím aj ako asistent hipoterapeuta. Hlavu si čistím jazdou na motorke a prechádzkou v prírode so psom. Mám rád jednoduchosť, priamosť a otvorenú komunikáciu.

 

Mgr. Zuzana Repková - asistent

Som človek čo žije od mala doma s koňmi, rozpráva sa s nimi a učí sa od nich. Skúsenosti s nimi zbieram po celom svete. Pracujem deťmi v škôlke. Nerada o sebe rozprávam, zato  rada počúvam druhých a som tu pre nich.

Kone ma stále veľa učia a každý deň sa sa mám od nich čo naučiť, to je na tom dobré.

 

Mgr. Tamara Vajdíková – fotografka workshopu

Som čerstvá absolventka VŠMU s červeným diplomom. Ku koňom som sa dostala ako malá a už som pri nich ostala. Mám svoju kobylu, s ktorou som súťažne skákala parkúr. Na svete nie je nič krajšie ako sedieť na koni a cválať po lúke s vetrom vo vlasoch. Moje fotky môžete vidieť na instagrame:  https://www.instagram.com/tamiktamikphoto/

 

Tešíme sa na vás aj s našimi piatimi čistými konskými dušami, ktoré vám nastavia zrkadlo.

So sebou si vezmite pevnú obuv, vhodné oblečenie a chuť spoznávať a objavovať.

Prihlášky prosím posielajte na lenka@hiposkolka.sk.

ĎAKUJEME!

Ďakujeme za fotografiu na plagáte fotografke Andrejke Hulalovej, ktorá sa venuje umeleckej fotografii koní. Jej fotografie môžete vidieť na https://fotokone.sk, www.instagram.com/andreahulalova.

WEBINÁR Netradične o koňoch: Ako kone vnímajú svet – a interakciu s nami
Chcete vedieť, čo potrebuje Váš konský priateľ na to, aby bol šťastný? (A samozrejme, keď bude šťastný on, budete si to šťastie užívať s ním).
Zaujíma Vás, ako si s ním vytvoriť pevné puto? Ako si vytvoriť vzťah plný dôvery, pohody, radosti a zábavy?
Alebo aj ako vzťah napraviť, či pomôcť koňovi, ktorého niekto sklamal?
Pridajte sa k nám. Spoločne zistíme, kým kôň skutočne je. Pozrieme sa na svet jeho očami, aby ste mohli pochopiť, prečo reaguje na rôzne podnety a situácie tak, ako reaguje. Vďaka tomuto pochopeniu budete vedieť:
– ako sa zachovať v rôznych situáciách, aby ste svojmu koňovi pomohli situáciu zvládnuť
– ako s ním pracovať tak, aby Vám obom tréning prinášal radosť
– naučíte sa rozoznať, kedy kôň rozumie tomu, čo od neho chcete, kedy pochopil, a kedy musíte hľadať iný spôsob ako mu vysvetliť, čo chcete
– môžete sa dostať až na úroveň, kedy Vám bude sám ponúkať nové veci, cviky, hry, ukáže vám, či je pripravený na danú situáciu, alebo cvik a mnoho ďalšieho
– môžete sa dostať až na úroveň práce vo voľnosti, bez toho, aby ste koňa na prácu vo voľnosti „pripravovali“, ako dnes nájdete v mnohých kurzoch
Vašu snahu kôň ocení a bude sa tešiť na čas strávený s Vami a bude vyhľadávať Vašu spoločnosť.
Na prvom webinári si povieme:
O zásadných veciach, ktoré ovplyvňujú myslenie koňa – jeho reakcie – učenie. Prejdeme si pár úloh/hier, ktoré nám pomôžu vžiť do „kože koňa“ pri rôznych aktivitách s nami. Prejdeme si konkrétne prípady, kedy kôň reaguje „problémovo“ a skúsime zistiť, čo je za tým a povieme si, ako situáciu riešiť.
Termín: 23. 08. 2023
Čas: 19:00 – 21:30 (22:00)
Cena: 25 €
Prihlásiť sa môžete v komentári, správou na FB alebo emailom: ziarica@okonoch.sk. Uzávierka prihlášok je 20. 08. 2023.
Prihláška je platná až po úhrade. Informácie k platbe Vám pošlem.
Záznam z webinára bude k dispozícií 15 dní.

Viac informácií: https://www.facebook.com/events/2633861510101783/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

YWUyMmE1Mz