logo    SHA     

» Kurz 2016 - dojmy a skúsenosti

V dňoch 05.-08. 10. 2016, sa v priestoroch Hipoterapeutického centra Hipony, vo Štvrtku na Ostrove, konala druhá, teoreticko-praktická časť kurzu hipoterapie. Aj ja som dostala možnosť, stať sa jeho súčasťou. A nielen ako figurantka, na ktorej si budúci adepti, na krásnu, ale náročnú prácu hipoterapeta, skúšali postupy a techniky, ktoré budú pri snahe pomôcť svojim klientom, potrebovať. Zhostila som sa totiž aj úlohy prednášajúcej. Prítomné dámy, sa tak dozvedeli všetko zaujímavé a podstatné, čo by mali vedieť o športovom jazdení hendikepovaných.

Prednáška obsahovala fakty z histórie a súčasnosti parajazdeckých disciplín, najmä paradrezúry a paravoltíže ale aj moje dojmy a jazdecké skúsenosti, z pretekov. Mali možnosť vidieť aj fotografie z rôznych pretekov a video ukážky paradrezúrneho jazdenia a voľnej, súťažnej, paravoltížnej zostavy. Odborníčky Mgr. Alexandra Kafková a Mgr. Božena Minková- Borgulová, pridali aj zopár zaujímavostí a praktických rád, ktoré by ich mali správne nasmerovať. Nasledovala ešte praktická ukážka hipoterapie, pri ktorej ochotne, za mrkvový doping, pomáhal aj konský terapeut Gaštan.

Dúfam, že všetci úspešne zložia záverečné skúšky , a že ich športové jazdenie zaujalo. Rada ich uvidím na niektorých z našich pretekov a poteší ma, ak tiež pre svojich klientov zorganizujú nejaké zaujímavé akcie. Vďaka za milú spoločnosť a o rok sa opäť teším, na nových adeptov.

 

Mgr. Paula Postihačová

P.S.: Skúšky majú už všetci úspešne za sebou, ešte splniť všetko ostatné Gratulujem !

ZDlkYj