logo    SHA     

» Kurz hipoterapie I. časť 2019
Kurz 2019 I. časť – Znova päť dní plných zážitkov, skúseností, vedomostí a nových zručností .

Rok sa s rokom stretol, a ako obyčajne sa v dňoch 03.06.-07.06. 2019 v priestoroch Hipoterapeutického centra Hipony konala prvá časť kurzu hipoterapie . Zišli sa tu frekventanti z rôznych kútov Slovenska. Spájala ich odvaha a , láska ku koňom chuť naučiť sa niečo nové. Pod dozorom skúsených lektorov získali základy  práce s koňom poznatky o správnej  mechanike  pohybu   a jeho príprave na terapeutickú jednotku.

Nadobudli si aj prvé praktické zručnosti, potrebné pri práci s koňom a klientom počas terapeutickej jednotky a ako už býva zvykom, dostali aj cenné rady a tipy priamo z praxe.  Niektoré postupy a cviky si vyskúšali aj sami na sebe, či už na makete koňa- sude, alebo priamo na koni , takže občas nebola núdza ani o boľavé svaly, a zabrať im dalo aj horúce počasie, ale snáď budú aj tu platiť rokmi overené vety: „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“ a „ Prekonávanie prekážok zoceľuje charakter.“  a pri práci im to už pôjde ako po masle.

 Streda 05.06.2019, bola venovaná športovému jazdeniu postihnutých. Okrem teórie a pravidiel jednotlivých disciplín, získali pohľad na športové jazdenie aj od klientky, ktorá sa mu aktívne venuje už 12-ty rok. Diskusia po prednáške bola naozaj zaujímavá a podnetná a pri praktickej ukážke sme si užili veľa zábavy.  Vďaka patrí aj naším ušatým miláčikom, Barinke, Čelsy, Gaštanovi a Geromovi.   Bol to zaujímavý zážitok a radosť pracovať s ľuďmi so spoločným  pomáhať iným prostredníctvom jedného z najušľachtilejších zvierat na Zemi- koňa . Tešíme sa nabudúce !

  Za tím SHA Mgr. Paula Postihačová 

  

YjE5Z